NezařazenéBarbora Strýcová znovu na Slavii!

5. 12. 2019

Barbora Strýcová znovu na Slavii! Současná světová jednička v deblu radila malým tenistům

Mladí tenisté z TK Slavia měli šanci setkat se se současnou světovou jedničkou v deblu a wimbledonskou vítězkou Barborou Strýcovou. Na plzeňskou Slavii se Bára vrací jako domů, v pěti letech na zdejších kurtech začínala s tenisem. „Trávila jsem tu léto, zimu, chodila sem po škole v jednu hodinu a odcházela v sedm večer. A nebylo to jen o tenise, hráli jsme proti sobě, hráli na zeď, obíhanou,“ vzpomíná Barbora Strýcová.

Ve středu 27. listopadu měli nejmenší členové TK Slavia možnost zeptat se Báry na vše, co je z tenisu zajímá. „Jsem ráda, že tu můžu být,“ usmívala se od počátku debaty Barbora Strýcová na malé tenisty. Setkání si opravdu užívala. Stejně jako všichni přítomní, nejen děti, ale i vedení klubu, rodiče, trenéři.

V diskusi došlo na to, jak často trénovat, proč je důležitá k tenisu kondice, jak se stravovat, jaká by měla být u dětí podpora rodičů i na to, jaké Barbora dětem doporučuje doplňkové sporty.

„Odpočinek je pro mne hodně důležitý, ale aktivní odpočinek. I vy v takovém mladém věku byste měli strečovat, věnovat se svému mladému tělíčku. A jednou pochopíte proč. Důležité je před tréninkem se rozcvičit. Já sama jsem se vždy půl hodiny rozcvičovala,“ radila plzeňská rodačka dětem.

A dětem dala jasný vzkaz. „Musíte mít motivaci ke svým cílům a věřit v ně a pracovat pro ně. Tenis je dřina, a když se zrovna někdy nedaří, tak to nevadí. Dali jste do toho všechno, ale tak to prostě v životě chodí. Já měla také spoustu vln, kdy jsem chtěla přestat, ale pořád jsem věřila, že na to mám a trvalo mi to do mých 33 let, než jsem dokázala, co jsem chtěla. Když za něčím jdete a pracujete na tom, nakonec se to povede.“

MILUJEME TENIS A JSME TU PRO VÁS...

ADRESA

TK Slavia Plzeň z.s.
U Borského parku 2916/19
301 00 Plzeň

Kontakt

info@tkslaviaplzen.cz